Varování – pozor na „REGISTR SUBJEKTŮ“

22.05.2020

Upozorňujeme členy, že datovými schránkami jsou družstvům rozesílány výzvy k úhradě poplatku 1.000,- Kč za údajnou evidenci v registru subjektů. Jedná se o podvodné jednání - požadovanou částku ROZHODNĚ NEPLAŤTE!!!

Jak sama podvodná společnost ve výzvě přiznává, do "registru subjektů" jsou data získávána automaticky z veřejně přístupných oficiálních rejstříků - veřejného rejstříku (spravovaného Ministerstvem spravedlnosti), živnostenského rejstříku (spravovaného Ministerstvem průmyslu a obchodu) a registru ekonomických subjektů (spravovaného Českým statistickým úřadem).
"Registr subjektů" je SOUKROMOU DATABÁZÍ, která je podle údajů na webových stránkách vytvořena soukromou firmou s jediným společníkem s bydlištěm v Panamské republice. Tato společnost rozesílá výzvy k uhrazení poplatku, který vypadá velmi podobně jako výzvy českých úřadů. Na zaplacení poplatku však NENÍ ŽÁDNÝ PRÁVNÍ NÁROK!!
Obdrženou výzvu proto vyhoďte do koše nebo kontaktuje příslušné oddělení Policie ČR s trestním oznámením pokusu o podvod.
Zpráva z médií ze 17.5.2020: https://www.lupa.cz/clanky/pozor-na-trik-registr-ekonomickych-subjektu-cr-chce-v-datove-zprave-penize-za-zapis/
zdroj:
https://www.scmbd.cz/varovani-pozor-na-registr-subjektu


zdroj: https://www.scmbd.cz/varovani-pozor-na-registr-subjektu